Plechové dvere

Použitie:

Plechové dvere typu ZK sú obdobou drevených dverí, takže pasujú do bežných kovových zárubní podľa STN pre dvere s poldrážkou - CgU, CgH atď. (klasické, najviac používané zárubne). Vyrábané sú v dvoch modifikáciách - tepelne neizolované alebo tepelne izolované. Môžete požiadať aj o vysoké plechové dvere až do výšky 2,2 m.

▼ Podrobnejšie  nižšie ▼

Viac detailov

Charakteristika

Tepelne neizolované plechové dvere, ZK-Tn

sú vyrábané z plechu o hrúbke 0,55 mm, za príplatok z plechu o hr. 0,8 mm. Výplň dverí je papierová voština, na pántovej strane sú vystužené dreveným hranolom, na zámkovej strane plastovými výstuhami. Dvere je možné dodať v pozinku bez ďalšej PÚ, nastriekané v RAL odtieni alebo potiahnuté fóliou. Sú vyrábané ako jednokrídlové i dvojkrídlové. Dvere je možné skrátiť max. 30mm. Pokiaľ budete na dvere inštalovať samozatvárač, treba zadať pri objednávke požiadavku na výstuhy.
Súčiniteľ prestupu tepela pre jednokrídlové dvere je U N(D) = 2,6 W/(m 2 .K).
Vážená nepriezvučnosť pre jednokrídlové dvere je R W (C; C tr ) = 30 (-1; -3) dB.

Tepelne izolované plechové dvere, ZK-Ti

sú vyrábané z plechu o hrúbke 0,8 mm. Výplň dverí je tepelnoizolačný materiál, na pántovej strane sú vystužené dreveným hranolom, na zámkovej strane plastovými výstuhami. Dvere je možné dodať v pozinku bez ďalšej PÚ, nastriekané v RAL odtieni alebo potiahnuté fóliou. Sú vyrábané ako jednokrídlové i dvojkrídlové. Dvere je možné skrátiť max. 30mm. Pokiaľ budete na dvere inštalovať zatvárač, treba zadať pri objednávke požiadavku na výstuhy.
Súčiniteľ prestupu tepla pre jednokrídlové dvere je U N(D) = 1,46 W/(m 2 .K).
Vážená nepriezvučnosť pre jednokrídlové dvere je R W (C; C tr ) = 28 (-3; -4) dB.

Dvere sú určené predovšetkým na použitie vo vnútorných priestoroch. Plechové dvere ZK sú vyrobené zo žiarove pozinkovaného plechu ktorý im dodáva výbornú odolnosť proti korózii a zároveň im kov, dáva výhodu proti dreveným dverám v tom, že nie sú náchylné na ohýňanie (z našich skúseností 75% drevených int. dverí pri rozdiele teplôt 10 stupňov a viac ohne tak, že sú často nefunkčné - extrém som videl ohnutie 1,5 cm!). Dobrá odolnosť voči ohnutiu a korózii ich predurčuje na použitie v pivničných priestoroch, výlezoch na povalu, skladoch, unimo bunkách, výrobných priestoroch, sprchách a podobne. Sú určené pre inštaláciu do kovových zárubní. Je možné vyrobiť krídla aj so spodnou poldrážkou pre dvere na výlezy na strechu.

Možné sú farebné odtiene v škále RAL, a dekory fólií

Obrázkové referencie namontovaných dverí:
Plechové dvere - doplníme

Podrobnosti a pomôcky

Výhody:
- kvalitné výrobky, možnosť inštalácie otváračov, snímačov, magnetov
Nevýhody/obmedzenia/upozornenia:
- sortiment je malý
- vysoká cena
- nutné prestrešenie
- treba mať miesto v špalete na inštaláciu zatvárača
- treba dať pozor na to, či sa dvere otvárajú von alebo dnu
Dodanie:
Dodanie ihneď až 25 prac. dní. Sú možné aj atypy. Dvere je možné zakúpiť bez montáže alebo aj s montážou. Dvere bežne zasielame prepravnou službou v rámci celej SR
Pomôcky:
Príprava stavebných otvorov - doplníme
Údaje pre dopyt:
Nie je nutné zadať všetko, hlavne ak niektoré údaje neviete, ale treba zadať čo najviac, ostatné upresníme.
▬ menovitý rozmer a orientácia (napr.800/1970/Ľ), ak sa jedná o dvojkrídlové dvere, tak či chcete symetrické delenie alebo asymetrické, napr.:plné, 1450/1970/Ľ, asymetrické delenie 800 + zvyšok
▬ ak chcete aj zárubňu, tak zadajte hrúbku múru, typ muriva, ak nechcete podpražie ale chcete zárubňu na "0" zadajte aj to, napr.: zárubňa kovová, hr. múru 150 mm, tehlová priečka, bez podpražia (pozn.nie všetky zárubne sa dajú dodať bez podpražia)
▬ typ dverí
▬ povrchová úprava dverí - pozink /základná farba / RAL / fólia
▬ uveďte požiadavku na výstuhu pre zatvárač (držadlo) ak bude inštalovaný
▬ ak máte požiadavku na elektrický otvárač (nespisovne: vrátnik, zámok), treba to uviesť, ovplyvňuje to cenu
▬ upresnite kľučky - kľučka / kľučka, guľa / kľučka, alebo bezpečnostné kľučky, panikové kovanie
▬ montáž (ak áno, tak kde - doprava) / bez montáže
▬ informáciu o umiestení dverí, či je možné dostať sa autom až k objektu a či je možné bez prekážok dostať dvere k miestu montáže
▬ dodacie miesto - FCO apex Banská Bystrica / inde
▬ požadovaný termín
▬ doplnky (kľučky, vložky, tesnenia, prahy a pod.) - s alebo bez, môžeme doporučiť (stačí napísať aby sme navrhli my) alebo váš výber na stránke kovania.eu.
▬ v neposlednej rade identifikačné údaje do zmluvy (meno (podnik), IČO, DRČ, adresu, adresu miesta dodania (montáže), kontaktné údaje (telefón, elektronickú adresu)
Kontaktné údaje:
technické otázky: 0905 213 718
ocenenie: s.horvath(zavináč)stavebna.sk, 0908 / 540 885
zameranie, skladové zásoby, termín dodania: 048 / 415 10 16
Štítky:
plechové dvere, plechové dvojkrídlové dvere, plechove zateplene dvere, kovové dvere a zárubne, plechove farebné dvere, plechové zárubne, plechové dvere do pivnice, dvere plechové cenník, plechové dvere 80, plechové dvere 90, plechové dvere vchodové

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (1)