Plechové dvere

Použitie:

Plechové dvere typu ZK sú obdobou drevených dverí, takže pasujú do bežných kovových zárubní podľa STN pre dvere s poldrážkou - CgU, CgH atď. (klasické, najviac používané zárubne). Vyrábané sú v dvoch modifikáciách - tepelne neizolované alebo tepelne izolované. Môžete požiadať aj o vysoké plechové dvere až do výšky 2,2 m.

▼ Podrobnejšie  nižšie ▼

Viac detailov

Charakteristika

Tepelne neizolované plechové dvere, ZK-Tn

sú vyrábané z plechu o hrúbke 0,55 mm, za príplatok z plechu o hr. 0,8 mm. Výplň dverí je papierová voština, na pántovej strane sú vystužené dreveným hranolom, na zámkovej strane plastovými výstuhami. Dvere je možné dodať v pozinku bez ďalšej PÚ, nastriekané v RAL odtieni alebo potiahnuté fóliou. Sú vyrábané ako jednokrídlové i dvojkrídlové. Dvere je možné skrátiť max. 30mm. Pokiaľ budete na dvere inštalovať samozatvárač, treba zadať pri objednávke požiadavku na výstuhy.
Súčiniteľ prestupu tepela pre jednokrídlové dvere je U N(D) = 2,6 W/(m 2 .K).
Vážená nepriezvučnosť pre jednokrídlové dvere je R W (C; C tr ) = 30 (-1; -3) dB.

Tepelne izolované plechové dvere, ZK-Ti

sú vyrábané z plechu o hrúbke 0,8 mm. Výplň dverí je tepelnoizolačný materiál, na pántovej strane sú vystužené dreveným hranolom, na zámkovej strane plastovými výstuhami. Dvere je možné dodať v pozinku bez ďalšej PÚ, nastriekané v RAL odtieni alebo potiahnuté fóliou. Sú vyrábané ako jednokrídlové i dvojkrídlové. Dvere je možné skrátiť max. 30mm. Pokiaľ budete na dvere inštalovať zatvárač, treba zadať pri objednávke požiadavku na výstuhy.
Súčiniteľ prestupu tepla pre jednokrídlové dvere je U N(D) = 1,46 W/(m 2 .K).
Vážená nepriezvučnosť pre jednokrídlové dvere je R W (C; C tr ) = 28 (-3; -4) dB.

Dvere sú určené predovšetkým na použitie vo vnútorných priestoroch. Plechové dvere ZK sú vyrobené zo žiarove pozinkovaného plechu ktorý im dodáva výbornú odolnosť proti korózii a zároveň im kov, dáva výhodu proti dreveným dverám v tom, že nie sú náchylné na ohýňanie (z našich skúseností 75% drevených int. dverí pri rozdiele teplôt 10 stupňov a viac ohne tak, že sú často nefunkčné - extrém som videl ohnutie 1,5 cm!). Dobrá odolnosť voči ohnutiu a korózii ich predurčuje na použitie v pivničných priestoroch, výlezoch na povalu, skladoch, unimo bunkách, výrobných priestoroch, sprchách a podobne. Sú určené pre inštaláciu do kovových zárubní. Je možné vyrobiť krídla aj so spodnou poldrážkou pre dvere na výlezy na strechu.

Možné sú farebné odtiene v škále RAL, a dekory fólií

Obrázkové referencie namontovaných dverí:
Plechové dvere - doplníme

Podrobnosti a pomôcky

Výhody:
- kvalitné výrobky, možnosť inštalácie otváračov, snímačov, magnetov
Nevýhody/obmedzenia/upozornenia:
- sortiment je malý
- vysoká cena
- nutné prestrešenie
- treba mať miesto v špalete na inštaláciu zatvárača
- treba dať pozor na to, či sa dvere otvárajú von alebo dnu
Dodanie:
Dodanie ihneď až 25 prac. dní. Sú možné aj atypy. Dvere je možné zakúpiť bez montáže alebo aj s montážou. Dvere bežne zasielame prepravnou službou v rámci celej SR
Pomôcky:
Príprava stavebných otvorov - doplníme
Údaje pre dopyt:
Nie je nutné zadať všetko, hlavne ak niektoré údaje neviete, ale treba zadať čo najviac, ostatné upresníme.
 • menovitý rozmer a orientácia (napr.800/1970/Ľ), ak sa jedná o dvojkrídlové dvere, tak či chcete symetrické delenie alebo asymetrické, napr.:plné, 1450/1970/Ľ, asymetrické delenie 800 + zvyšok
 • ak chcete aj zárubňu, tak zadajte hrúbku múru, typ muriva, ak nechcete podpražie ale chcete zárubňu na "0" zadajte aj to, taktiež či má mať zárubňa tesnenie (odporúčam to ako štandard). Napr.: zárubňa kovová, hr. múru 150 mm, tehlová priečka, bez podpražia (pozn.nie všetky zárubne sa dajú dodať bez podpražia)
 • typ dverí (plné hladké, presklené 1/3...)
 • povrchová úprava dverí - pozink /základná farba / RAL / fólia
 • uveďte požiadavku na výstuhu pre zatvárač (držadlo) ak bude inštalovaný
 • ak máte požiadavku na elektrický otvárač (nespisovne: vrátnik, zámok), treba to uviesť, ovplyvňuje to cenu
 • spresnite kľučky - kľučka/kľučka, držadlo/kľučka, či majú byť vnútorné alebo bezpečnostné, prípadne panikové kovanie. Uveďte tiež či sú dvere na únikovej trase, vtedy treba kľučky proti zachytávaniu oblečenia. Pre výpočet rozmeru vložky na vchodových dverách treba vedieť či sú dvere otváravé von alebo dnu.
 • montáž (ak áno, tak kde - doprava) / bez montáže
 • informáciu o umiestení dverí, či je možné dostať sa autom až k objektu a či je možné bez prekážok dostať dvere k miestu montáže
 • dodacie miesto - FCO apex Banská Bystrica / inde
 • požadovaný termín
 • doplnky (kľučky, vložky, tesnenia, prahy a pod.) - s alebo bez, môžeme doporučiť (stačí napísať aby sme navrhli my) alebo váš výber na stránke kovania.eu.
 • v neposlednej rade identifikačné údaje do zmluvy (meno (podnik), IČO, DRČ, adresu, adresu miesta dodania (montáže), kontaktné údaje (telefón, elektronickú adresu)
Kontaktné údaje:
technické otázky: 0905 213 718
ocenenie: s.horvath(zavináč)stavebna.sk, 0908 / 540 885
zameranie, skladové zásoby, termín dodania: 048 / 415 10 16
Štítky:
plechové dvere, plechové dvojkrídlové dvere, plechove zateplene dvere, kovové dvere a zárubne, plechove farebné dvere, plechové zárubne, plechové dvere do pivnice, dvere plechové cenník, plechové dvere 80, plechové dvere 90, plechové dvere vchodové

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (1)