Dvere Klíma

Použitie:

Tieto dvere sú určené pre oddelenie priestorov s rôznymi klimatickými podmienkami, napr. pre byty s nevhodnými podmienkami na chodbe, do podkrovia (výlez na povalu), vchody do studených pivníc, sklady a pod. Nie sú to však dvere do vlhkého ani vonkajšieho  prostredia.

▼ Podrobnejšie  nižšie ▼

Viac detailov

Charakteristika

Pre použitie vchodových dverí do bytu sa automaticky predpokladá vnútorné (interiérové) prostredie. Ak oddeľované prostredie vykazuje rozdiely teplôt cca 8 stupňov a viac, je nutné použiť špeciálne dvere. Je to z toho dôvodu, že ak na čisto drevené dvere pôsobí veľký rozdiel teplôt a vlhkostí, dôjde k ohnutiu dverí nad normu. Extrémny prípad čo som videl, bolo ohnutie dverí cca 15 mm (na chodbe bola teplota blízka nule a vnútornej strane maliari urobili 100% vlhkosť a teplotu cca. 25 °C.). Na riešení tohto problému sa používajú dve riešenia a to drevené dvere ktoré majú pod povrchom na oboch stranách hliníkovú fóliu, nazývajú sa tiež dvere Klíoma. Hliníková fólia obmedzuje prenikaniu vlhkosti do konštrukcie dverí. Druhé riešenie je použitie vonkajších dvrerí či už drevených, plastových alebo kovových. Je nutné poznamenať, že tento problém výborne tiež riešia kovové bezpečnostné dvere.

Tento problém treba často riešiť v bytovkách na prízemí, tiež na dverách na povalu a do pivnice. Ak sa vyskytujú na riešenom mieste vonkajšie teploty, je vhodné použitie zárubne s prerušeným tepelným mostom. Je to dôležité, inak bude dochádzať k orosovaniu zárubne a okolitého muriva.

Obrázkové referencie namontovaných dverí:
Dvere Klíma - doplníme

Podrobnosti a pomôcky

Výhody:
- lacnejšie ako vonkajšie dvere
- lacnejšie ako výmena dverí
Nevýhody/obmedzenia/upozornenia:
- nevhodné do vonkajšieho prostredia
- nie sú tepelne izolačné
Termín dodania:
Od 25 do 40 pracovných dní.
Pomôcky:
Kontaktné údaje:
technické otázky: 0905 213 718
ocenenie: horvathova(zavináč)stavebna.sk, 0908 / 274 124
zameranie: 048 / 415 10 16
Štítky:
ohnuté dvere, zohnuté dvere, dvere do pivnice, prehnuté dvere

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (3)