Dvere vonkajšie kovové

Použitie:
Ako vonkajšie vchodové dvere (exteriérové) prakticky do ľubovoľného objektu. Jediné obmedzenie je estetické, ide prevažne o moderné vzory, preto sa nehodia ako exteriérové dvere na historické objekty a chaty.
▼ Podrobnejšie  nižšie ▼

Viac detailov

Charakteristika

Vonkajšie (exteriérové) dvere patria medzi najnamahánejšie dvere. V týchto podmienkach sa osvedčili kovové dvere pre svoju odolnosť a tepelnoizolačné vlastnosti. Povrch môže byť nastriekaný v odtieňoch RAL, alebo ofóliovaný špeciálnymi fóliami. Všetky vonkajšie dvere vyžadujú prestrešenie, hlavne kvôli slnku. Plechové exteriérové dvere výrazne lepšie odolávajú tepelným zmenám ako plastové dvere a zmenám vlhkosti ako drevené dvere. Kovové vonkajšie dvere majú veľkú estetickú výhodu voči dverám ktoré vyrábajú oknári a to tú, že nemajú masívny rám v ktorom je nainštalovaná tenšia výplň, ale sú celé v jednej hrúbke.

Podľa dnešných noriem nie je možné nainštalovať vonkajšie dvere do klasickej kovovej zárubne, nevyhovuje táto kombinácia z hľadiska zatekania, odolnosti voči tlakovému vetru a pod. Je možné do takej zárubne nainštalovať zateplené kovové dvere (nájdete v kategórii špeciálnych dverí), ale to nie sú v zmysle noriem vonkajšie dvere.


Obrázkové referencie namontovaných dverí
Vonkajšie dvere - doplníme
Oboznamovacie listy

Vonkajšie plechové dvere FRD4 s výsuvnou lištou namiesto prahu, jednokrídlové

Podrobnosti a pomôcky

Výhody:
- najvyššia odolnosť vo vonkajšom prostredí
- hladké krídlo bez rámu
Upozornenia:
- je nutné prestrešenie
- treba venovať pozornosť tomu, či sa vchodové dvere otvárajú dnu, alebo von
Termín dodania:
Od 25 do 40 pracovných dní.
Pomôcky:
Údaje pre dopyt:
Nie je nutné zadať všetko, hlavne ak niektoré údaje neviete, ale treba zadať čo najviac, ostatné upresníme.
 • menovitý rozmer zárubne a orientácia (napr.800/1970/Ľ), ak sa jedná o dvojkrídlové dvere, tak či chcete symetrické delenie alebo asymetrické, napr.:plné 32 dB, 1450/1970/Ľ, asymetrické delenie 800 + zvyšok
 • zadajte hrúbku múru, typ muriva, ak nechcete podpražie (zapustenie zárubne pod úroveň podlahy) ale chcete zárubňu na "0" zadajte aj to, napr.:  hr. múru 150 mm, tehlová priečka, bez podpražia (pozn.nie všetky zárubne sa dajú dodať bez podpražia)
 • typ dverí - plné hladké, presklené
 • povrchová úprava dverí - fólia / RAL
 • ak chcete zatvárač treba to zadať, pri dvojkrídlových upresniť či chcete jeden zatvárač, alebo dva s koordinátorom, môžete uviesť aj požiadavku na zatvárače s klznými lištami a podobne
 • ak máte požiadavku na elektrický otvárač (nespisovne: vrátnik, zámok), treba to uviesť, ovplyvňuje to cenu
 • upresnite kľučky - kľučka / kľučka, guľa / kľučka, (panikové kovanie)
 • montáž (ak áno, tak kde - doprava) / bez montáže
 • dodacie miesto - FCO apex Banská Bystrica / inde
 • požadovaný termín
 • doplnky (kľučky, vložky, tesnenia, prahy a pod.) - s alebo bez, môžeme doporučiť (stačí napísať aby sme navrhli my) alebo váš výber na stránke kovania.eu.
 • v neposlednej rade identifikačné údaje do zmluvy (meno (podnik), IČO, DRČ, adresu, adresu miesta dodania (montáže), kontaktné údaje (telefón, elektronickú adresu)
Kontaktné údaje:
technické otázky: 0908 540 885
ocenenie: s.horvath(zavináč)stavebna.sk, 0908 / 540 885
zameranie: 048 / 415 10 16
Štítky:
exteriérové dvere cena, dvere exteriér, dvere vchodové do domu, dvere vchodové vonkajšie

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (1)