Obklad kovovej zárubne

Použitie:

Obloženie kovovej zárubne (drevenou zárubňou) sa používa v takom prípade, ak z vážnych dôvodov nie je možné alebo nie je ekonomické kovové pôvodné zárubne demontovať.

▼ Podrobnejšie  nižšie ▼

Viac detailov

Charakteristika

Obklad kovovej zárubne (OKZ) sa používa ako NÚDZOVÉ riešenie pri rekonštrukciách. Rozhodne to nie je tak, že by to bola štandardná a bežná záležitosť. Keby to tak bolo, bolo by to hojne používané, čo rozhodne nie je pravda. Zmieňujem sa o tom preto, že je to na mnohých miestach prezentované presne opačne, čo nezodpovedá realite. Obklad kovovej zárubne VŽDY zužuje a znižuje svetlý rozmer zárubne a to šírku od cca 30 mm do 100 mm. Konkrétne zúženie závisí od použitého systému obkladania ( v zásade jestvujú 3 spôsoby). Pri systémoch s najmenším zúžením je problémom hlavne to, že prehnutie zárubne môže byť max. 2-3 mm! V praxi vyhovuje možno každá 10-ta zárubňa.... Najmenej problematický na montáž a použitie je systém so zúžením o 100 mm. Systémy obloženia zárubne:

OKZ-60, OKZ-60/85 - obloženie kovovej zárubne, obloženie zužuje priechodzí otvor o 30mm, výhodou je možnosť použiť typizované dvere, pokiaľ sú korektne osadené zárubne. Nevýhodou je že zárubne majú byť prehnuté max. 2-3 mm, inak treba urobiť atypy alebo úpravy ktoré citeľne navyšujú cenu. Pri systéme OKZ-60 sú nerovnaké výšky zárubne (pántová / uzatváracia). Takáto zárubňa OKZ má cenu vyššiu približne o 100 %. Pri tomto obklade je možné použiť len kľučky s úzkym štítom, pri rozetách sa nedá zavrieť krídlo, pozrite si fotografiu.

OKZ-100 - je to v zásade obloženie pomocou normálnej obložkovej zárubne, ktorá má široké zahnutia (100 mm). OKZ-100 zužuje priechodzí otvor o 100 mm. Výhodou je ľahšia montáž. Zahnutia obložiek majú 100 mm.

Obrázkové referencie namontovaných dverí:
Cenník:

Podrobnosti a pomôcky

Výhody:
- vyhnutie sa prašným prácam a poškodeniam pri vyberaní zárubne
Nevýhody/obmedzenia/upozornenia:
- vyššia cena
- zmenšenie svetlých rozmerov zárubne
- na zle osadených kovových zárubniach ostanú rôzne nedokonalosti ktorým sa nedá vyhnúť
Termín dodania:
Od 40 do 45 pracovných dní.
Kontaktné údaje:
technické otázky: 0905 213 718
ocenenie: apex(zavináč)stavebna.sk
zameranie: 048 / 415 10 16
Štítky:
obloženie kovovej zárubne, obklad kovovej zárubne, OKZ, obklad zárubní cena, obloženie zárubne

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (9)