Obklad kovovej zárubne

Použitie:

Obloženie kovovej zárubne (drevenou zárubňou) sa používa v takom prípade, ak z vážnych dôvodov nie je možné alebo nie je ekonomické kovové pôvodné zárubne demontovať.

Viac detailov

Charakteristika

Obklad kovovej zárubne (OKZ) sa používa ako NÚDZOVÉ riešenie pri rekonštrukciách. Rozhodne to nie je tak, že by to bola štandardná a bežná záležitosť. Keby to tak bolo, bolo by to hojne používané, čo rozhodne nie je pravda. Zmieňujem sa o tom preto, že je to na mnohých miestach prezentované presne opačne, čo nezodpovedá realite. Obklad kovovej zárubne VŽDY zužuje a znižuje svetlý rozmer zárubne a to šírku od cca 30 mm do 100 mm. Konkrétne zúženie závisí od použitého systému obkladania ( v zásade jestvujú 3 spôsoby). Pri systémoch s najmenším zúžením je problémom hlavne to, že prehnutie zárubne môže byť max. 2-3 mm! V praxi vyhovuje možno každá 10-ta zárubňa.... Najmenej problematický na montáž a použitie je systém so zúžením o 100 mm. Systémy obloženia zárubne:

OKZ-60, OKZ-60/85 - obloženie kovovej zárubne, obloženie zužuje priechodzí otvor o 30mm, výhodou je možnosť použiť typizované dvere, pokiaľ sú korektne osadené zárubne. Nevýhodou je že zárubne majú byť prehnuté max. 2-3 mm, inak treba urobiť atypy alebo úpravy ktoré citeľne navyšujú cenu. Pri systéme OKZ-60 sú nerovnaké výšky zárubne (pántová / uzatváracia). Takáto zárubňa OKZ má cenu vyššiu približne o 100 %. Pri tomto obklade je možné použiť len kľučky s úzkym štítom, pri rozetách sa nedá zavrieť krídlo, pozrite si fotografiu.

OKZ-100 - je to v zásade obloženie pomocou normálnej obložkovej zárubne, ktorá má široké zahnutia (100 mm). OKZ-100 zužuje priechodzí otvor o 100 mm. Výhodou je ľahšia montáž. Zahnutia obložiek majú 100 mm.

ČOKZ - čiastočný obklad kovovej zárubne, obloží sa iba časť zárubne, pántová strana sa neobkladá. Používa sa to na vchodových dverách do bytu, izieb v starších hoteloch a podobne. Je nutná vysoká presnosť. Niekoľkokrát som sa stretol s tým, že architekti nevhodne z hľadiska bezpečnosti zadefinovali na vchodové dvere do bytu obložkové zárubne. V takom prípade je čiastočný obklad kovovej zárubne riešením.

Obrázkové referencie namontovaných dverí:
Cenník:

Podrobnosti a pomôcky

Výhody:
- vyhnutie sa prašným prácam a poškodeniam pri vyberaní zárubne
Nevýhody/obmedzenia/upozornenia:
- vyššia cena
- zmenšenie svetlých rozmerov zárubne
- na zle osadených kovových zárubniach ostanú rôzne nedokonalosti ktorým sa nedá vyhnúť
Termín dodania:
Od 40 do 45 pracovných dní.
Kontaktné údaje:
technické otázky: 0905 213 718
ocenenie: apex(zavináč)stavebna.sk
zameranie: 048 / 415 10 16
Štítky:
obloženie kovovej zárubne, obklad kovovej zárubne, OKZ, obklad zárubní cena, obloženie zárubne

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (9)