Posuvné dvere, zásuvné dvere

Interiérové dvere posuvné alebo zasúvacie sú vhodnou alternatívou ku klasickým dverám v interiéri s nedostatkom priestoru, pretože zaberajú len minimálnu plochu. Dajú sa využiť aj ako praktický predeľovaci prvok. Zaťahovacie dvere majú svoje špecifiká, na ktoré je treba brať ohľad.

▼ Podrobnosti nižšie ▼

Viac detailov

Použitie:
Vo vnútorných priestoroch, na miestach s obmedzeným priestorom.
Posuvné dvere Zásuvné celosklené dvere do steny Dvere posuvné popri stene
Dvere posuvné popri stene Zásuvné dvere do steny Dvere posuvné bez zárubne

Posuvné dvere, pohybujúce sa popri stene

Charakteristika

Toto je najčastejšie používaný druh posuvných dverí. Zárubňa je takmer taká ako na obyčajných dverách, pridaný je posuvný mechanizmus nad zárubňou, ktorý je obyčajne prekrytý garnižou. Avšak garniža nie je podmienkou, sú varianty priznaných hliníkových či antikórových závesných mechanizmov - hodia sa do moderných interiérov, sú veľmi vhodné napríklad na uchytenie krídla z kaleného skla.Trvanlivosť mechanizmu je vysoká, ozvala sa nám napríklad zákazníčka až po 19-tich rokoch, aby sme jej prišli urobiť servis posuvného mechanizmu, že ide ťažko.

V spodnej časti (na podlahe) býva jeden vodiaci tŕň, ktorý obyčajne nevidno, inak je podlahová časť bez vodiaceho mechanizmu, či inej architektonickej prekážky - to je podstatný rozdiel oproti dverám zo vstavaných skríň, ktoré majú obyčajne dole vodiacu lištu a tým pádom sú nevhodné na priechodzie otvory. Píšem o tom preto, že sa občas stretávam s tým, že tento rozdiel nie je ľudom zrejmý a chcú miesto posuvných dverí použiť dvere so vstavaných skríň. Pri posuvných dverách je vyššia náročnosť na stavebné otvory - zvislosť, výšková rovnosť podláh a pod.

Posuvné dvere

Posuvné dvere, zasúvané do steny

Charakteristika

Dvere zasúvané do steny sú veľmi efektné. To láka použiť ich aj nie na celkom vhodných miestach. Odporúčam ich použiť len ak je architektonická situácia vhodná na použitie tohto typu dverí. Treba myslieť na to, že v tomto prípade je potrebné zavčasu vybrať dodávateľa dverí - púzdra vyrába viac výrobcov a nepasujú zárubne vyvynuté pre jeden systém na iný systém. Rozšírený systém púzdier je napr. od talianskeho výrobcu Eclisse. Je možné zakúpenie týchto púzdier v našej spoločnosti. Púzdra treba zabudovať v procese výstavby, to znamená, že výberom dverí sa v tomto prípade potrebujete zaoberať cca 3 mesiace a viac pred montážou dverí.

Celosklené dvere zásuvné do steny
Posuvné dvere zasúvané do steny

Posuvné dvere, posúvané popri stene, BEZ zárubne

Charakteristika
Dvere posuvné bez zárubne sa používajú najmenej, a to z dôvodu komplikácií ktoré spôsobuje chýbajúca zárubňa - netesnosť, kolidovanie spodku dverí s podlahovým soklom, presvitanie svetla cez nutne väčšiu medzeru, nemožnosť zrovnania odklonu múru zárubňou a pod.
Obrázkové referencie namontovaných dverí:
Cenník:

► Konkrétne ceny sú uvedené v cenníkoch ako príplatok za posuv + mušle + zárubňa + krídlo + montáž atď. Ako najvhodnejšie odporúčame laminátové dvere alebo dvere dýhované, prípadne kvalitnejšie fóliované (hrubšia fólia). Nevhodné sú dvere s tenkou fóliou (lacné). cena je vyššia oproti bežným otočným dverám zhruba o 100% (posuv + drahšia montáž)◄

Podrobnosti a pomôcky

Výhody:
- jednoduchá konštrukcia - spoľahlivé fungovanie
- veľa modelov k dispozícii
- úspora priestoru
- efektné dotvorenie priestoru
- pri dverách zasúvaných do steny ušetríte plochu steny, kde môžete dať nábytok, vešiakovú stenu a podobne
Nevýhody/obmedzenia/upozornenia:
- dvere netesnia, neodporúčame ich na WC a miesta kde vadí trochu väčší prienik hluku
- neodporúčame na miesta s veľkou frekvenciou chodenia, manipulácia (otváranie) je mierne "nešikovnejšie" (napr. kancelária)
- neodporúčame na úzke otvory (sv. 600 mm), posuvné dvere sa obyčajne nastavujú tak, aby aj pri otvorení ostali cca 70 mm v priechode kvôli tomu, aby sa dala pohodlne uchopiť mušľa pri zatváraní. Pri 60-kach ostáva potom už len 53 cm, čo je na prechádzanie málo. Ak potrebujete aj tak takéto riešenie, dá sa to vyriešiť tak, že krídlo sa vysúva celé a do boku sa zavŕta úchtka za ktorú sa prstom krídlo vytiahne z maximálne vysunutej polohy- manipulácia je však menej pohodlná
- posuvné dvere sú v štandardnej verzii bez zámku, pokiaľ požadujete uzamykanie, musíte oň požiadať a je to za príplatok
- pre posuvné či zásuvné dvere nie sú zvláštne cenníky, vyberte si z cenníkov bežných vnútorných dverí a iba zadajte že tieto dvere majú byť vo verzii posuvné (zásuvné)
- vhodné sú laminátové a dýhované povrchy, z dôvodu vysokej oteruvzdornosti, fóliované povrchy sú menej vhodné
- nezabudnite upozorniť podlahára kde budú a aké posuvné dvere, vplýva to na umiestnenie prechodu nerovnakých podláh
Termín dodania:
Od 30 do 40 pracovných dní.
Pomôcky:
Telefonické otázky: 0905 213 718
Štítky:
posuvné dvere, zásuvné dvere, rustikálne dvere, posuvné dvere do puzdra, posuvné dvere na mieru, posuvné dvere do kúpeľne

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (9)